lt

Kas yra rožinė ir kaip ją gydyti?

Kas yra rožinė ir kaip ją gydyti?
Rožinė yra lėtinė odos liga, dažniausiai pažeidžianti skruostus, nosį ar smakrą. Ligos vystymąsi lemia įvairūs veiksniai, tokie kaip genetika, kraujagyslių funkcijos sutrikimai, aplinkos poveikis ir ilgalaikis saulės spindulių poveikis.

Kodėl svarbu anksti diagnozuoti?
Rožinė yra gana paplitusi, ja serga apie 5–10 proc. populiacijos, ypač dažnai – šviesios odos žmonės. Moterys serga dažniau nei vyrai, tačiau vyrams būdingesnė sunkesnė forma, dažnai pažeidžianti nosį (rinofima). Pagrindiniai simptomai yra praeinantis ar nuolatinis veido odos paraudimas, išsiplėtusios kraujagyslės, karščio pojūtis, odos sausumas, šerpetojimas, jautrumas, veido bėrimai, akių paraudimas ir rinofima. Rožinė vystosi palaipsniui, ir neretai jos simptomai klaidingai priskiriami natūraliam senėjimui. Negydoma liga progresuoja, gali sukelti negrįžtamus odos pakitimus ir akių pažeidimus, kurie gali baigtis net aklumu.

Rožinės formos ir simptomai
Rožinė turi kelias stadijas ir formas. Pradžioje veido odos paraudimas gali būti praeinantis, tačiau vėliau tampa nuolatinis, atsiranda išsiplėtę ir nuolatos matomi kapiliarai. Liga taip pat gali pasireikšti papulopustuline forma, kuriai būdingas nuolatinis centrinės veido dalies paraudimas su papulėmis ar pustulėmis. Gali atsirasti ir odos sustorėjimas, būdingas liaukinei-hiperplazinei formai, dažniausiai pažeidžiant nosį, skruostus, smakrą ar kaktą. Dar viena rožinės forma yra akių rožinė, kuri gali sukelti akių paraudimą, ašarojimą ir jautrumą šviesai, šviesos baimę, akių uždegimus.

Kas gali išprovokuoti rožinės paūmėjimą?
Ligos paūmėjimus gali išprovokuoti stiprios emocijos, hormoniniai pokyčiai (ypač menopauzės metu), veido kraujagyslių labilumas, tam tikri odos mikroorganizmai (pavyzdžiui, demodex erkutės) ir kiti veiksniai tokie kaip alkoholio vartojimas, patiriamas stresas, netinkama mityba, temperatūrų pokyčiai.

Dažniausi rožinės simptomai:
  • Odos paraudimas
  • Smulkūs bėrimai
  • Odos niežulys ir dilgčiojimas
  • Kaitimo pojūtis
  • Odos šiurkštumas, šerpetojimas, veido patinimas

Rožinės gydymo būdai:
Rožinė gali būti gydoma įvairiomiais medikamentais ir procedūromis. Štai keli galimi gydymo būdai SAPIEGOS klinikoje:
  • Intensyvios pulsinės šviesos (IPL) terapija: IPL technologija, naudojant specialius aparatus rekomenduojama sergantiems rožine, nes ji veiksmingai mažina odos paraudimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir kapiliarų tinklo matomumą. IPL šviesos impulsai taikomi tiesiai į pažeistas kraujagysles, skatindami jų susitraukimą ir sumažindami uždegimą, taip sušvelnindami rožinės simptomus ir pagerindami odos išvaizdą. Ši procedūra yra unikali tuo, kad veikia kaip „3 in 1”: mažina veido raudonį, pigmentines dėmes ir suteikia odai skaistumo bei šviesumo.
  • Injekcinės procedūros tokios kaip REDERMALIZACIJA su gintaro rūgštimi. Ši procedūra rekomenduojama dėl gintaro rūgšties priešuždegiminio ir antioksidacinio poveikio, kuris padeda sumažinti odos paraudimą bei uždegimą. Procedūra taip pat pagerina kraujotaką ir drėkina odą, stiprindama jos barjerinę funkciją bei mažindama rožinės simptomus. MEZOBOTULINO procedūra: Botulino toksinas kartu su mezo kokteiliu padeda sumažinti odos paraudimą, kapiliarų išsiplėtimą ir uždegimą. Mezo kokteilis papildomai suteikia odai reikalingų vitaminų, amino rūgščių ir antioksidantų. Šis derinys ne tik mažina raumenų įtampą ir kraujagyslių reakcijas, bet ir stiprina odos barjerą bei gerina jos regeneraciją, padedant suvaldyti rožinės simptomus.
  • Medikamentinis gydymas: Gali būti skiriami vietiniai ar sisteminiai preparatai, kurie mažina uždegimą.

Medikamentinį gydymą galima derinti su procedūromis, siekiant geriausių rezultatų. Svarbu laiku pradėti gydymą, nes negydoma liga gali progresuoti ir sukelti sunkiai gydomas komplikacijas. Jei jus vargina aukščiau paminėti simptomai, kviečiame atvykti į SAPIEGOS kliniką, kur daugiau nei 15 dermatologų komanda suteiks profesionalią konsultaciją ir parinks būtent jums tinkamiausią gydymo metodą.
>>REGISTRUOTIS<<